• 1400/02/11 - 10:14
  • 13
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در جلسه هماهنگی ستاد اردوهای جهادی؛

برنامه‌ اردوهای جهادی گروه سفیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم در 1400 تشریح شد

جلسه هماهنگی ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار و در آن پیرامون طرح و برنامه‌های اردوهای جهادی گروه سفیران سلامت در سال جاری به بحث و تبادل‌نظر پرداخته شد.

جلسه هماهنگی ستاد اردوهای جهادی به ریاست دکتر آب آب زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در دفتر این معاونت برگزار و در آن پیرامون فعالیت‌ها و  طرح  و برنامه‌های اردوهای جهادی گروه سفیران سلامت به بحث و تبادل‌نظر پرداخته شد.

در ابتدای این جلسه دبیر کانون صبا در خصوص برنامه موردنظر این کانون برای برگزاری اردوی جهادی در منطقه حاشیه مسجد مقدس جمکران توضیحاتی ارائه کردند.

محمدصادق احمدی با بیان اینکه در این منطقه قرار است به انجام فعالیت‌های فرهنگی برای دو گروه هدف والدین و کودکان و نوجوانان پرداخته شود، گفت: به دنبال تغییر نگرش و طرز تفکر اهالی این منطقه حاشیه‌نشین هستیم.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در ادامه صحبت‌های دبیر کانون صبا با بیان اینکه مردمان منطقه حاشیه‌نشین جمکران به خاطر بعد مسافت و عدم دسترسی محروم هستند، تأکید کرد: مشکل عمده عدم دسترسی و بیگانه بودن آنان با زندگی شهری و دریافت خدمات بوده و انجام کار فرهنگی در این منطقه کار زیبایی است که اعضای کانون صبا در پی انجام آن هستند.

محمدحسن محمودیان با اشاره به سیستم ارجاع بیمار اظهار کرد: افرادی که در این منطقه حاشیه‌نشین نیاز به دریافت خدمات درمانی دارند بایستی ارجاع به پزشک متخصص داده شوند و در این رابطه شناسایی و سازمان‌دهی این اشخاص بسیار حائز اهمیت است.

 

در نهایت با برنامه کانون صبا موافقت و مصوب شد که از توانمندی‌های گروه جهادی سفیران سلامت استفاده و جلساتی با گروه جهادی جهت انجام برنامه‌ریزی‌های لازم داشته باشند؛ همچنین از ظرفیت خیرین و اداره اتباع استفاده  و هماهنگی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرد.

در ادامه جلسه، مسئول اردوی جهادی گروه سفیران سلامت بر لزوم حضور یک تیم ارزیاب در منطقه به‌منظور جلوگیری از ایجاد تجمع در امر خدمت‌رسانی تأکید  و تصریح کرد: لازم نیست همه را مطلع کنیم که در این منطقه می‌خواهیم چه‌کاری انجام دهیم.

احمدی سپس به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت گروه‌های جهادی و ماهیت این گروه اشاره و ابراز کرد: با توجه به شرایط حال حاضر کشور و به تبعیت از ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، اردوهای جهادی خارج شهری کنسل شد.

به گفته مسئول اردوی جهادی گروه سفیران سلامت مقررشده منطقه مشخص و معینی در حاشیه شهر قم تعیین و با همکاری دانشگاه‌های قم و آزاد، خدمات‌رسانی در همه ابعاد فرهنگی، عمرانی، بهداشتی و درمانی در این منطقه صورت پذیرد.

وی در خصوص فعالیت‌های جهادی گروه سفیران سلامت در بیرون استان قم نیز عنوان کرد: همچنین مقرر شده یک منطقه نیز در خارج استان تعیین و آن را تحت پوشش قرار دهیم.

احمدی در خاتمه  بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای بهتر شدن انجام امور تأکید و خاطرنشان کرد: برگزاری این جلسات بایستی تسهیل گر بوده و بیشتر پشتیبانی باشد و نباید وارد امور اجرایی شود.

انتهای پیام/

  • گروه خبری : اخبار دانشجویی
  • کد خبر : 41816

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید