• 1400/02/07 - 08:50
  • 17
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در نشست صمیمی با معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم مطرح شد؛

باشگاه فرهنگی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی قم راه‌اندازی می‌شود

در نشست صمیمی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم با دکتر آب آب زاده، بر راه‌اندازی هر چه سریع‌تر باشگاه فرهنگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم تأکید شد.

دکتر شیما آب آب زاده در نشست صمیمی با معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم، حضور یکی از همکاران معاونت فرهنگی دانشجویی در جهاد دانشگاهی را ضروری دانست و  بر ایجاد دانشگاه علوم پزشکی مجازی در قم تأکید کرد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم از راه‌اندازی باشگاه فرهنگی دانشجویان دانشگاه در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: امیدوارم در راستای توانمندسازی دانشجویان شاهد تعامل هرچه بیشتر جهاد دانشگاهی با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی باشیم.

وی با بیان اینکه تمام خدماتی که دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌دهد در بهبود کیفیت کار تأثیر به سزایی دارد، گفت: یکی از مشکلات اغلب سیستم‌ها، جزیره‌ای عمل کردن است که باید در رفع آن اهتمام جدی داشته باشیم.

دکتر آب آب زاده در پایان همفکری و کمک به ایجاد نشاط و شادابی در میان دانشجویان با توجه به اپیدمی کرونا را موردتوجه قرار داد و افزود:تنها با همدلی و همراهی می‌توان سریع‌تر به اهداف موردنظر دست‌یافت.

همچنین در این نشست صمیمی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم به ارائه گزارشی از عمده فعالیت‌های این نهاد پرداخت و اظهار داشت:  جهاد دانشگاهی، فعالیت‌های فرهنگی خود را از سال ۵۹ در راستای فعالیت‌های علمی آغاز کرده و با اهتمام به کار خود ادامه می‌دهد.

حسینی در ادامه با اشاره به وضعیت ساختاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، به بیان اولویت‌ها و عمده برنامه‌های این نهاد علمی پرداخت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تبیین و ترویج گام دوم با رویکرد قشر جوان را ازجمله این برنامه‌ها و اهداف برشمرد.

وی سپس بر اهمیت استفاده از تولیدات چندرسانه‌ای و لزوم بهره گرفتن از آن اشاره و خاطرنشان کرد: شاید در حوزه محتوا مشکلی نداشته باشیم اما در حوزه تبدیل محتوا با مشکلاتی مواجه هستیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم سازمان دانشجویان را مهم‌ترین قسمت معاونت فرهنگی عنوان و تصریح کرد: تقویت حوزه مهارت‌آموزی، اشتغال‌زایی، مشاوره تخصصی و افزایش امید به تحصیل ازجمله مهم‌ترین اهداف هستند.

حسینی در خاتمه با بیان اینکه تمامی تمرکز ما در  سال ۱۴۰۰ افزایش ضریب مشارکت و همکاری دانشجویان است، ابراز کرد: متأسفانه همکاری بین دانشگاهی بنا به دلایلی در قم اتفاق نمی‌افتد.

انتهای پیام/

 

  • گروه خبری : اخبار دانشجویی
  • کد خبر : 41756

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید