• 1400/09/20 - 14:04
  • 60
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و انجمن علمی پرستاری دانشگاه برگزار شد؛

جشن دانشجویی گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز "پرستار " در دانشگاه علوم پزشکی قم

به مناسبت سالروز ولادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) و نامگذاری این روز تحت عنوان روز "پرستار" مراسم جشنی به همین مناسبت در مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی، این مراسم که به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و انجمن علمی پرستاری دانشگاه و با حضور دکتر شیما آب آب زاده معاون فرهنگی دانشجویی، دکتر مینا گائینی ریاست دانشکده پرستاری و مامایی و جمعی از دانشجویان این رشته، با رعایت کامل شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در سالن شهید یخچالی مجتمع پردیس برگزار شد با ویژه برنامه‌های متنوع(پخش کلیپ و اجرای سرود توسط گروه ناشنوایان) و مسابقه‌های جذاب همراه بود.

در این مراسم دکترآب آب زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، دکتر گائینی ریاست دانشکده پرستاری و مامایی، حجت الاسلام یادگاری استاد حوزه و از مدافعان حرم حضرت زینب(س) و امین شاطریان عضو نظام پرستاری و نایب رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری استان قم به ایراد سخن پرداختند.

دکترآب آب زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در سخنان کوتاهی ضمن تبریک فرارسیدن روز دانشجو و میلاد حضرت زینب(س) و خداقوت به اعضای هیئت علمی، اساتید و دانشجویان پرستاری و مدافعان سلامت آرزوی تندرسی و سلامتی برای کادر درمان کردند.

استاد حوزه و از مدافعان حرم حضرت زینب(س) در این مراسم طی سخنان کوتاهی، ضمن تبریک روز دانشجو و سالروز ولادت عقیله بنی هاشم با بیان اینکه حق طلبی را بایستی از حضرت زینب(س) یاد بگیریم به روح لطیف آن حضرت اشاره و اظهار داشت: یک پرستار به جسم و روح بیمار رسیدگی می‌کند و در اخلاق کاری گاهی یک لبخند پرستار موثر است.

حجت الاسلام والمسلمین یادگاری با تأکید بر الگو گرفتن از سیره و روش زندگی حضرت زینب(س) گفت: خداوند متعال به همه مسئولان این توفیق را بدهد که با روحیه بالا حق خود را استیفا کرده و با قوت خدمت‌گزار مردم باشند.

دکتر گائینی رئیس دانشکده پرستاری و مامایی از دیگر سخنرانان مراسم بود که با تبریک روز دانشجو و روز پرستار به جایگاه ارزشمند پرستاران و تلاش‌های شبانه روزی پرستاران در دوران کنونی با توجه به اپیدمی ویروس کرونا اشاره و ابراز کرد: بایستی تلاش کنیم با تأسی به حضرت زینب(س) یک پرستار به معنای واقعی باشیم.

انتهای پیام/

 

  • گروه خبری : اخبار معاونت دانشجویی,اخبار دانشجویی,خبر ویژه
  • کد خبر : 48686

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید